İYİ Parti’den istifa eden Koray Aydın: Dervişoğlu aradı, açmadım

İYİ Parti’den istifa eden Koray Aydın, kararının ardından partiden başka istifaların gelebileceğini söyledi ve İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu ve Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş ile yakınlaşacağı iddialarını yalanladı.

‘TELEFONU AÇMAK İÇİN GEREKÇE KALMADI’

İYİ Parti Genel Başkanı Müsavat Dervişoğlu’nun istifasından yarım saat önce kendisini aradığını belirten Aydın, telefonu açmadığını söyledi. Aydın, “Kalmam için bir niyeti vardıysa bu 5 gündür konuşuluyordu. Telefonu açmak için gerekçe kalmadı. Dün Partiden birini görevlendirmiş. Onlar gelip görüşmek istediklerini söylediler. Ben de o süre bitti dedim” ifadelerini kullandı.

Halk TV’ye konuşan Aydın, “Toplumun bir kesimini ben istifa etmelerini engelliyordum, durduruyordum. Etmek istiyordular. Bugüne kadar onları zorladım yani. Zaten de partide çok istifalar oldu” dedi.

Aydın’ın açıklaması şöyle oldu:

HİÇBİR PARTİYE DE GİTMEYİ DÜŞÜNMÜYORUM: Ben kongreyi kaybettim. Gece eve gittim erkenden uyudum. O gece çok istifa oldu. Önleyemedim onu. Şimdi de ayrılanlar olur. Yarından başlar. Ben bir süre bağımsız kalacağım. Bir parti kurmak veya bir şey yapmak niyetimiz, arzumuz yok. Hiçbir partiye de gitmeyi düşünmüyorum. Ama siyasi hayatımızda yani yön değiştirmedim. Sadece yaptığım şu, ülkenin gidişatına karşı duruşum var. Bu konuda kendi partilerimizi bıraktık ayrıldık. Çünkü o yoldan ayrıldığı için ayrıldık. Şimdi mevcut durumda da sıkıntıların yaşadığı bir dönemde yanlışa ortak olmama kararı.

AÇIKLAMAMA YARIM SAAT KALA ARADI AMA AÇMADIM GÖRÜŞMEDİK: Yeni parti kurma gibi bir niyetim yok. Hiçbir partiye girmeyeceğim. Hiçbir milletvekilini aramadım. Çünkü böyle bir dönemde onu yapmak da bana yakışmazdı. Müstakil olarak yola devam ettim. Şu anda bundan hiç haber etmeden, siz de gelin katılın demedim. Müsavat Dervişoğlu yolunda yol yürüme ihtimali de kalmadı. Açıklamama yarım saat kala aradı ama açmadım görüşmedik.

İSTESEYDİ ÇOK ÖNCEDEN YAPILABİLİRDİ: Kalmam için bir niyeti vardıysa bu 5 gündür konuşuluyordu. Telefonu açmak için gerekçe kalmadı. Dün Partiden birini görevlendirmiş. Onlar gelip görüşmek istediklerini söylediler. Ben de o süre bitti dedim. Geri adım atmamız mümkün değil. İsteseydi onu çok önceden yapılabilirdi. Meral Hanım’dan hiçbir teklif yok. İYİ Parti defteri tümüyle kapandı. Partiye büyük bir kitle getiren insanlardan biriydim. Meral Hanım’ın peşinden koşup gelmedi. İYİ Parti defteri tümüyle kapandı. Mansur Yavaş ve Ekrem İmamoğlu’yla yakın olacağıma dair iddialar doğru değil.

(HABER MERKEZİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir